Манастир Старчева Горица

тел: 069-01-4592

Храм Успенија Пресвете Богородице на Старчевом острву на Скадарском језеру из времена Балшића (1378. г.). Оснивач старац Макарије, исихаста и угледни духовник онога времена.

Храм је посвећен Богородици – Живоносном Источнику; испред храма је по својој жељи сахрањен Божидар Вуковић са супругом

У манастиру је био скрипториј, из кога су сачувана два рукописа: Јеванђеље се чува у библиотеци Маркијани у Венецији.

Настојатељ: монах Григорије Миленковић (рођен 25. 3.1953. г. у Новом Пазару); завршио је Електротехнички факултет у Београду; замонашен 21. 1.1989.године. Био је технички уредник "Банатског весника" и настојатељ манастира Хајдучице у Банаткој епархији до 1994. г.

Митрополија Црногорско-приморска : Шематизам за 1999. : Манастири